avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 102 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... În ce condiții poate sa renunțe angajatorul la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

În ce condiții poate sa renunțe angajatorul la perioada de preaviz dacă angajatul vrea demisie cu preaviz?

daca un angajat isi da demisia - in ce conditii poate sa renunte angajatorul la perioada de preaviz? plecand de la prezumtia ca anagajatul vrea sa respecte per. de preaviz prevazuta contractual?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:05, 3 Decembrie 2018
Legea nu mentioneaza conditiile in care un angajator poate renunta total sau partial la prevaiz.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie octaviana_26 octaviana_26 lucrez intr-un supermarket si intentionez sa plec. vreau sa ii anunt. pot pleca doar dandu-mi demisia? sau cat trebuie sa mai stau? daca imi dau demisia azi si ... (vezi toată discuția)
Demisie popaangelica popaangelica daca se da demisia trebuie neaparat facut preavizul?daca da cate zile?program 8 ore ? (vezi toată discuția)
Demisie neacceptata andrea 31 andrea 31 buna seara, am si eu o intrebare...am semnat un contract de munca individual de aproximativ 2 saptamani... nu am primit nici un exemplar doar dupa ce mi-am ... (vezi toată discuția)