Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... În ce condiții poate sa renunțe angajatorul la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

În ce condiții poate sa renunțe angajatorul la perioada de preaviz dacă angajatul vrea demisie cu preaviz?

daca un angajat isi da demisia - in ce conditii poate sa renunte angajatorul la perioada de preaviz? plecand de la prezumtia ca anagajatul vrea sa respecte per. de preaviz prevazuta contractual?
Legea nu mentioneaza conditiile in care un angajator poate renunta total sau partial la prevaiz.