Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... pistol cu bile de cauciuc
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

pistol cu bile de cauciuc

Buna ziua,

Ma gandesc sa cer un permis pt pistol cu bile, neletal. Imn ce conditii pot folosi o astfel de arma? O pot folosi doar in cazul unui atac in casa sau si in alte situatii?

Multumesc
Nu se merita, indiferent de cum o folosesti , conform legii sau nu , tot vinovat o sa iesi daca nu ai un certificat medico legal (urme zdravene ca ai fost agresat) !!! In tara noastra din pacate agresorii sunt favorizati, pentru ei sunt niste virgule in lege care ii scoate basma curata !!!