Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare functie in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare functie in revisal

Buna ziua,
S-a intocmit act aditional la un CIM pentru modificarea functiei si a salariului (in septembrie 2018). In revisal s-a operat majorarea salariului dar am uitat sa modificam si functia. Putem face acum corectia? Implica vreo amenda aceasta corectie?
Va multumesc!
Da, puteti face acum corectia ... Orice corecţie a erorilor survenite în completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunoştinţă de acestea.

Depasirea termenului implica aplicarea unei sanctiuni contraventionale.
va multumesc mult pentru raspuns.
Imi puteti spune, va rog, si cat este amenda?
de la 5.000 lei la 8.000 lei .
multumesc.
zi frumoasa!