avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1105 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare functie in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare functie in revisal

Buna ziua,
S-a intocmit act aditional la un CIM pentru modificarea functiei si a salariului (in septembrie 2018). In revisal s-a operat majorarea salariului dar am uitat sa modificam si functia. Putem face acum corectia? Implica vreo amenda aceasta corectie?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Krozi , utilizator 12:34, 7 Decembrie 2018
Da, puteti face acum corectia ... Orice corecţie a erorilor survenite în completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunoştinţă de acestea.

Depasirea termenului implica aplicarea unei sanctiuni contraventionale.
va multumesc mult pentru raspuns.
Imi puteti spune, va rog, si cat este amenda?
de la 5.000 lei la 8.000 lei .
multumesc.
zi frumoasa!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare functie comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, Daca am un salariat caruia vreau sa-i modific functia de baza(cu acordul sau) dar cu data de 01.05.2019 (noi acum fiind in 17.05.2019) se poate? ... (vezi toată discuția)
Introducere data încetare cim gresit Andra3030 Andra3030 Bună ziua, am introdus din greșeală încetarr cim cu data de 05.12.2018 și trebuia sa introduc inetare cim cu 06.12.2018. Se mai poate face ceva în acest ... (vezi toată discuția)
Corectie revisal Iana12 Iana12 Buna ziua, In cazul in care descoperi o eroare in Revisal, si faci corectia mai poti fi amendat in cazul unui control ITM? (vezi toată discuția)