Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna seara - autorizație demolare casă distrusă în ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna seara - autorizație demolare casă distrusă în incendiu

Am si eu o intrebare la o bunica de a mea ia luat foc casa din cauza hornului la loc incendiului au venit pompierii casa nu a ars de tot dar in proportie de 50-60% a fost distrusa. Bunica mea a fost sanctionata cu o amenda pentru neglijenta si a primit un proces verbal de la pompieri precum in casa nu se mai poate locui din cauza distrugilor in urma incdndiului. Acum intrebarea mea este ( bunica mea mai este obligata sa plateasca autorizatie pentru demolare daca are procesul verbal respectiv mai sus mentionat? ) va multumesc
Buna seara,
Evident ca DA!