avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1241 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum prestez munca in folosul comunitatii?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum prestez munca in folosul comunitatii?

Lucrez doar in delegatii, cum pot face munca in folosul comunitatii?
Am fost condamnat intr-un dosar penal la 9 luni cu amanare si 60 de zile de munca in folosul comunitatii.
Mentionez ca lucrez doar in deplasari si uneori depasesc perioada de 30 de zile lucrate consecutiv.bineinteles si perioada de libere este mai mare, uneori cate 2 saptamani.
Cum as putea sa execut cele 60 de zile in folosul comunitatii avand in vedere faptul ca sunt mai mult plecat?
Multumesc aniticipat!
Ultima modificare: Marți, 11 Decembrie 2018
andreibogdan89, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:27, 11 Decembrie 2018
Angajati avocat ca sa vada cum sa rezolvați.
Nu sunteti singurul în această situație.
Multumesc pentru sfat!
Am angajat avocat.
Ideea era ca eu lucrez pana pe 23 luna aceasta, dupa care 3 saptamani sunt liber.Astazi au primit cei de la primaria instiintarea de la tribunal.Stiu ca o sa imi trimita o adresa prin care sa imi ceara sa ma prezint la ei.Nu o sa pot sa fac licrul acesta fiind la o distanta de 600 de km de casa.
Daca aduc spre dovada ordin de deplasare pana in data de 23 pot sa ma acuze de rea credinta, lucru care ar fi mai apoi trimis catre instanta judecatoreasca?
Multumesc!

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Angajati avocat ca sa vada cum sa rezolvați.
Nu sunteti singurul în această situație.

Sa meargă avocatul si sa vorbeasca cu ei ca sa vada cum o rezolvați.
Procesul l-am avut la Craiova, primaria de resedinta la Neamt, avocatul tot din Craiova.
Cam imposibil..

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Sa meargă avocatul si sa vorbeasca cu ei ca sa vada cum o rezolvați.

Ati avut avocat la proces dar acum nu aveti avocat.Avocatul se plătește separat acum.
Căutați avocat acolo unde este problema.
Va trebui însă să va prezentati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numarul de zile de deplasari in interest de serviciu/an AAP16 AAP16 Buna ziua, Eu lucrez in vanzari si am deplasari in interest de serviciu la fiecare 2 saptamani. Spre exemplu, in anul 2015 am avut 88 de zile de deplasari. ... (vezi toată discuția)
Nerecunoasterea unor drepturi ale functionarilor publici pe perioada delegarii in alta localitate. SorinIulian SorinIulian Buna ziua, Lucrez ca functionar public intr-o primarie care administreaza cateva localitati care sunt in componenta UAT-ului ( statiuni turistice ... (vezi toată discuția)
Zile de deplasare in interest de serviciu pe an AAP16 AAP16 Buna ziua. Eu locuiesc in Bucuresti si lucrez la companie farmaceutica, departamentul vanzari. Sediul companiei angajatoare este tot in Bucuresti. Din luna ... (vezi toată discuția)