avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 233 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somajul se pune ca vechime
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somajul se pune ca vechime

Perioada de somaj se considera perioada de vechime?va rog sa imi dati un raspuns
Da perioada de somaj se considera vechime.
Perioada cat ati beneficiat de indemnizatia de somaj constituie stagiu de cotizare asimilat care se ia in calcul la stabilirea stagiului de cotizare pentru iesirea la pensie.
se considera vechime in munca

depinde pt ce va intereseaza, daca doriti sa reintrati in somaj atunci aceasta perioada nu se mai considera stagiu de cotizare
Somajul este considerat vechime in munca in cazul pensionarii, nu si pentru sporul de vechime.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada cat beneficiezi de indemnizatie de somaj constituie vechime in munca? andahard andahard perioada cat beneficiezi de indemnizatie de somaj constituie vechime in munca? (vezi toată discuția)
Somajul-vechime? dorel13 dorel13 Somajul se ia ca vechime la iesirea la pensie? (vezi toată discuția)
Spor de vechime luccia luccia Am o vechime de 20 de ani, la data de 08 august a acestui an. Am depus cerere pentru majorarea procentului de vechime de la 20 la 25% incepind cu data de ... (vezi toată discuția)