Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... procese
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

procese

Institutia publica unde lucram m-a destituit prin decizie comisie de disciplina pe care seful institutiei a a sesizat-o impotriva mea.M-am intors in institutie printr-un proces de suspendare executare decizie, instanta hotarand ca decizia este nelegala .Am in derulare procesul de fond (anulare decizie de destituire).Lucrez intr-un alt post fiindca am nevoie de bani sa traiesc!Periodic fac hartii catre seful institutiei sa imi dea vechiul loc de munca.Nu vrea sa mi-l dea . Acum am inteles ca ar vrea din nou sa ma dea pe mana comisiei de disciplina pe motiv ca nu ma pricep sa lucrez la noul loc de munca .Desi eu i-am precizat de la inceput ca vreau vechiul meu loc de munca , si ca nu ma voi descurca unde m-a repartizat el.Ceea ce vrea sa faca , adica sa ma destituie iarasi este legal avand procese cu institutia in derulare?Multumesc!
miturusanda, utilizator
Nu va ramane decat sa va blindati cu acte,cereri catre angajator si sa va pregatiti de un nou proces.Succes.