avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Firma la care am lucrat a intrat in insolventa si am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Firma la care am lucrat a intrat in insolventa si am salarii restante

Cum trebuie sa procedez in situatia in care firma la care am lucrat mai are sa imi plateasca niste salarii din apr, mai, iun, si acum am aflat ca a inceput procedura de insolventa.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:15, 12 Decembrie 2018
Angajator in insolventa: Ce drepturi au angajatii si cum isi pot recupera ei salariile neachitate?
www.avocatnet.ro/articol_414...


Angajator în faliment? Vezi cum îți poți recupera salariile restante!
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imi mai pot recupera banii munciti de la o firma in faliment BarbuViorica BarbuViorica Am lucrat la o firma de paza care la momentul cand ne-a angajat se afla in insolventa ,lucru pe care noi angajatii l-am aflat acum o luna.Noi eram platiti cu ... (vezi toată discuția)
Restante salariale dupa intrare in insolventa tudor88.2019 tudor88.2019 Buna ziua, Am restante salariale aferente perioadei septembrie2018 -ianuarie 2019. In februarie 2019 am incheiat contractul de munca conform art.81, al 8. ... (vezi toată discuția)
Am lucrat la o firma si nu am primit salariul pe ultimele 4 luni. apoi firma a intrat in insolventa. cum imi pot recupera drepturile banesti restante ? dan.carcioiu dan.carcioiu Am lucrat la o firma si nu am primit salariul pe ultimele 4 luni. Apoi firma a intrat in insolventa. Cum imi pot recupera drepturile banesti restante ? (vezi toată discuția)