Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ajutor declarație notarială
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ajutor declarație notarială

Mama mea in varsta de 92 de ani este proprietara la adresa unde locuiesc.La depunerea actelor ptr reinoirea buletinului mi s-a cerut sa aduc propritarul sau declaratie notariala din care sa reiasa ca mama este de acord sa-mi fac buletinul la adresa unde este dansa proprietar.Am fost la notariat si am dat o declaratie in calitate de mandatar al mamei.La buletine nu-mi primeste aceasta declaratie.Ce trebuie facut?
Manuela Rășină, administrator
Trebuie refacuta declaratia de luare in spatiu.
Declaratiile sunt personale, se dau personal, in fata notarului.
Dovada luarii in spatiu se face prin adeverinta eliberata de primarie si a declaratiei data de către proprietarul locuintei la sediul postului de politia de care apartine .