Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Persoana imobilizata la pat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Persoana imobilizata la pat

Avem contract de întreținere cu o persoana in varsta de 89 ani. De 7ani ingrijim de ea, (hrana, facturi, curatenie) ,dar acum, in urma unei fracturi e imobilizata la pat ( operat , inca nerecuperat) . Putem duce aceasta persoana la un camin de batrani privat o perioada pana la o recuperare cat de cat, macar sa stea in sezut? Ideea e ca acum necesita supraveghere 24/24 ,iar noi nu putem asigura aceasta (serviciu, copiii...), nu locuim cu ea
dariusIII, utilizator
Buna ziua,
Opinia mea este ca o puteti duce la camin.
Evident ca toate cheltuielile cu caminul vor fi suportate de dvs. Deci, se poate spune ca i se asigura intretinerea in continuare.
Clar ca v om suporta cheltuielile. Doar ca nu putem sta langa ea 24/24.

gi-jane2, moderator