avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 731 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua
Am primit un plic pe data de 11.12 cu o executare silita creditore este eos credit funding pentru Suma de 2400 lei pentru un credit facut in 2007.Cum Trebuie sa procedam?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 11:51, 13 Decembrie 2018
Mergeți la avocat cu actele pentru a va redacta contestație la executare daca s-a prescris.
În caz contrar va vor executa silit si veti mai plati vreo 2000-3000 lei si executorul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau să închei un dosar de executare cu o plată anticipată. cum mă asigur că nu voi fi păcălită? ALY82 ALY82 Buna dimineata, Sotul meu a fost girant la un imprumut luat de fosta lui sotie. Aceasta nu a platit si nici nu ne-a anuntat ca nu vrea sa mai plateasca, el a ... (vezi toată discuția)
Executare silita - refuz creditor prezentare documente MMalexa MMalexa Buna ziua.Am avut un credit in 2003 in val de 1630 ron ,in 2005 am platit suma de 725ron,plata anticipata fara sa stiu ca trebuia sa mai fac o cerere de ... (vezi toată discuția)
Executare silită de 2 ori pt acelasi dosar Mia4 Mia4 Buna ziua. Am avut un dosar din 2007 la banca transilvania,în 2014 am fost executată silit pt acest dosar (mi a rămas mie in urma divortului)...l am achitat ... (vezi toată discuția)