Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pronunțare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pronunțare

Am avut pronunțarea și aș vrea să știu ce mai urmează sau daca trebuie sa mai fac ceva , cum pot legal sa anunt banca sa imi deblocheze contul. Multumesc
Tip solutie: Admite in parte cererea
Solutia pe scurt: Admite in parte contestaţia la executare formulata de contestatorul Popa Ion Cristian. Constată prescris dreptul de a cere executarea silita in dosar execuţional nr. 1048/2017 al BEJ Tanase Dragos Iulian si dispune anularea executării silite efectuate în dosar execuţional nr. 1048/2017 împotriva contestatorului. Dispune restituirea taxei de timbru în cuantum de 498 lei achitată de contestator în acest dosar la rămânerea definitivă a prezentei. Respinge cererea avand ca obiect obligarea intimatei la plata cheltuielilor de judecata ca neintemeiata. Cu apel, în termen de 10 zile de la comunicare. În cazul exercitării căii de atac, cererea de apel se depune la Judecătoria Vălenii de Munte. Pronunţată în şedinţă publică azi, 11.12.2018.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 11.12.2018
Buna ziua.
Va trebui sa asteptati comunicarea, apoi sa vedeti daca intimata va formula apel, sau nu.
Abia la ramanerea definitiva a sentintei BEJ va dispune desfiintarea popririi .
Raluca Iliescu, Avocat