Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... VTP și Revizie gaze
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

VTP și Revizie gaze

La intrarea în bloc a fost afișat un tabel, de asociație, cu apartamentele unde "nu" sunt făcute reviziile și vtp-urile, cu mențiunea ca copii ale PV-urilor tuturor apartamentelor de la verificare sa fie predate asociației.

Întrebarea este: am vreo obligație sa ii dau aceasta copie președintelui de asociație?
Aveti contor separat sau facturarea se face la cumun*?
Separat.
Atunci discutatii cu furnizorul dvs de gaze, poate au hotarat ca cel ce vine sa verifice asta sa ia toate avizele de la asiciatie, sa nu mai bata la fiecare usa in parte...
Oricum dati adm.doar o copie, daca e cazul, in caz ca se pierde originalul va trebui refacuta si verificarea, nu mai aveti cu ce dovedi ca s.a facut...