Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Brevet program software pentru persoana fizica
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Brevet program software pentru persoana fizica

Buna ziua,
Intrebarea mea este legata de un posibil brevet pentru un program software.
In ipoteza in care as obtine un brevet pentru un produs software, ca si persoana fizica, as putea sa vad acest brevet sau sa las o firma sa il foloseasca?
Puteti fi proprietar ca persoana fizica si sa dispuneti de acest drept.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Romania nu recunoaste brevetele de inventii de software/algoritmi.
tgeorgescu, utilizator
Stimate domnule Lascoschi, multumesc mult pentru raspuns.
ioan-andrei.nistor, utilizator
@tgeorgescu, multumesc mult pentru raspunsul dumneavoastra.