Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract donatie cu preluare datorii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract donatie cu preluare datorii

Buna ziua, doresc sa fac un contract de donatie cu o doamna care are o garsoniera cu datorii la intretinere,pot prelua datoriile ? Se pot face asemenea contracte cu preluare de datorii? Multumesc!
Nu. Datoriile trebuie sa fie achitate.
Sunteti ruda cu doamna?
Sa nu existe probleme cu eventuali mostenitori...