Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... norma de poluare admisă, provenită de la ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

norma de poluare admisă, provenită de la emanaţiile unei centrale pe gaz metan

Bună ziua!

Aş dori să ştiu care este norma de poluare admisă, provenită de la emanaţiile unei centrale pe gaz metan. Un vecin şi-a instalat un coş de tip ventuză pentru evacuarea gazelor de la centrală cu emanaţiile direct în curtea mea, acestea pătrunzând şi în locuinţă.

Cu stimă,
Gheorghiţă
Daca nu va intelegeti pe cale amiabila cu vecinul dvs., sa inalte cosul de evacuare gaze deasupra nivelului cel mai ridicat al cladirilor pentru ca gazele sa se disipeze in atmosfera, puteti sesiza DJSanatate Publica si Agentia teriotoriala de mediu, in scris, cu nr. de inregistrare/ data.