avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Document de intocmit la incasare ramburs numerar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Document de intocmit la incasare ramburs numerar

Expeditorul livreaza marfa cu plata ramburs NUMERAR,printr-o firma de curierat. In momentul in care firma de curierat aduce banii la expeditor , ce document contabil se intocmeste pentru a inregistra acesti bani in caserie. Singurul document pe care il lasa curierul este awb-ul .
Cel mai recent răspuns: mendeleev , utilizator 13:54, 21 Decembrie 2018
Acela il inregistrati in registrul de casa.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare bani dinumarcel dinumarcel Buna ziua, Va supun discutiei o situatie delicata. Am trimis un colet cu marfa catre un destinatar din Oradea, plata trebuid sa-mi fie facuta numerar la ... (vezi toată discuția)
Nelamuriri pfa-magazin online ghita3001 ghita3001 Buna ziua, Am urmatoarele nelamuriri legate de PFA-ul pe care il detin: 1.Am inteles ca pentru un magazin online ca PFA impozitata in sistem real am nevoie ... (vezi toată discuția)
Procedura suma primita ramburs de la curier sevenx sevenx Buna ziua, Cum se procedeaza in cazul in care un SRL vinde un produs unei persoane fizice, expedierea facandu-se prin curier iar plata produsului facandu-se ... (vezi toată discuția)