Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Document de intocmit la incasare ramburs numerar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Document de intocmit la incasare ramburs numerar

Expeditorul livreaza marfa cu plata ramburs NUMERAR,printr-o firma de curierat. In momentul in care firma de curierat aduce banii la expeditor , ce document contabil se intocmeste pentru a inregistra acesti bani in caserie. Singurul document pe care il lasa curierul este awb-ul .
Acela il inregistrati in registrul de casa.
Multumesc.