Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divorțul a durat un an, timp în care fosta soție a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divorțul a durat un an, timp în care fosta soție a avut relații cu mai mulți bărbați și a născut la două luni după finalizarea procesului. Copilul ei îmi poartă numele, ce trebuie să fac ca să răspundă în fața legii pentru acest abuz?

Am fost în divorț cu fosta sotie de un an....in acest timp a avut relatii cu mai multi bărbați si a ramas însărcinată...in prezent ea locuieste cu unul dintre ei si la începutul lunii decembrie ă nascut la maternitatea din RM VÂLCEA si s-a intors acasa înregistrând copilul pe numele meu utilizând in mod abuziv fara consimțământul meu datele mele cu caracter personal ...ce trebuie sa fac sa raspunda in fata legii pentru acest abuz??? Mentionez ca avem o hotărâre definitivă a divorțului cu doua luni inainte sa nasca care inca nu a ajuns la noi....va multumesc
Manuela Rășină, administrator
De acord cu colega, depinde de celelalte probatorii.
Buna ziua "STROE C".

1. Actiune in instanta pentru contestarea paternitatii.

2. Solicitati decizia instantei pentru efectuarea testului ADN.

3. Veti avea nevoie de un avocat.
Solicitati recuperarea tuturor cheltuielilor de judecata.

Mult succes !!!