Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Bună ziua, întrebarea mea este asa, soția m a dat afara din casa doar cu hainele de pe mine, nu ma mai lasă să întru în casa sa îmi iau hainele, suntem căsătoriți de 10 ani avem o fetita de 8 ani, casa este pe numele soției dar tot ce este în ea este făcut de mine, ea nu a muncit și nu muncește, acum de revelion ea o sa facă revelionul cu un barbat cunoscut pe net, din cauza asta nu ne mai înțelegem pt ca ea dacă nu are ocupație cam asta face, ce pot face sa îmi iau hainele, ce ma sfătuiți ca politia nu se baga mulțumesc.
Buna ziua
Pai cam nimic.
Divort, partaj, ordonanta presedintiala pentru restituirea bunurilor proprii.
Din păcate nu este de compentența poliției, doar instanța de judecată este îndrituită să soluționeze un asemenea diferend!
Luați legătura cu un avocat pentru a formula acțiunea de divorț.
Pe cale de ordonanță președințială, veți putea obține bunurile personale înainte de pronunțarea soluției aferente cererii de partaj.