Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... schimbare locuinta minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

schimbare locuinta minor

Buna ziua, am deschis un dosar de divort cu sotul, din care a rezultat un minor. Am cerut stabilirea minorului cu mine, la o adresa unde stam cu chirie( este pe numele meu contractul de inchiriere).As dori sa schimb aceasta adresa, nu mai pot face fata cheltuielilor si as dori sa ma mut la parintii mei. Cum procedez cu aceasta schimbare in dosar? Mentionez ca inca nu au venit si de la protectia copilului si nu am avut inca nici primul termen de judecata! Trebuie facuta o cerere in acest sens?
Buna ziua,
La primul termen solicitati ca ancheta psihosociala sa se faca la adresa unde vreti sa va mutati.
Faceti cererea in scris.
Puteti adresa cerere si pana la primul termen de judecată daca v-ati mutat deja.