Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire coplatitor.
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire coplatitor.

Buna seara. Am poprire pe salar din cauza unui contract de credit semnat ca si coplatitor si titular fiind fostul meu sot de care am divortat. El este acum in Anglia. Banuiesc ca eu am in continuare poprire deoarece executorul nu il gaseste ca si angajat in Romania. Exista vreo solutie prin care eu sa scap de poprire? P.S. Poprirea a inceput dupa divort si eu nu am cum sa il contactez. Mentionez si ca in Romania el nu are nici un imobil sau altceva pe numele lui. Va rog sa ma ajutati.
mia.carbune, utilizator
Dacă aveți calitatea de coplătitor, nu aveți cum să scăpați de executarea silită până ce nu se îndestulează creditorul.
Cam in aceas situatie sunt si eu dar as vrea sa stiu daca pot sa il dau in judecata pe fostul sot