Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Numire interimar in functie de conducere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Numire interimar in functie de conducere

Buna ziua, am ocupat o functie de conducere(manager) intr-un spital, in urma cu 3 ani prin concurs, inainte de expirarea mandatului atat consiliul de administratie al spitalului cat si eu am demarat toate procedurile pentru organizarea unui concurs. Cu toate astea primaria a refuzat organizarea concursului, justificandu-se ca va asigura conducerea unitatii prin interimat. Lucru care s-a si intamplat, in ultima zi de mandat am primit la spital o adresa de la primarie cu numele noului manager interimar, insa fara a primii si o decizie de incetare a activitatii.
Doresc sa stiu daca a fost un abuz in serviciu din partea primariei, dat fiind faptul ca nu au organizat concurs(cu toate ca au fost demarate toate procedurile in acest sens)?
As avea vreo sansa sa depun vreo contestatie daca au trecut apoximimativ 3 luni de atunci?
Multumesc!
Nu cred ca aveti vreo sansa ... trebuia contestata atunci.