Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Comisie de cercetare disciplinară
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Comisie de cercetare disciplinară

Prevederile HG 1344/2007 sunt valabile si in cazul institutiilor publice care au doar personal contractual sau acestea se aplica strict doar in cazul institutiilor publice unde exista functionari publici?
HG 1344/2007 se aplica numai pentru abateri disciplinare savarsite de catre functionarii publici.

In cazul personalului contractual, avem Codul Muncii si Procedura disciplinara pentru personalul contractual emisa de institutia respectiva.