Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj

Buna seara!
Care ar fi cea mai economa metoda de a face partajul bunurilor?
Am divortat in urma cu 3 luni la notar iar acum vrem sa terminam si cu partajul. Avem impreuna un apartament luat prin Prima Casa,2 autoturisme si obiectele mobile din apartament. Am hotarart de comun acord ca va ramane la mine tot pentru ca cei doi copii care ii avem impreuna,tot in custodia mea sunt.La el va ramane doar 1 masina.
Cum putem proceda?
O seara placuta!
Buna seara,
Pentru toate bunurile imobile si masini mergeti la notar.
Pentru restul bunurilor mobile incheiati o intelegere SCRISA, in 2 exemplare, semnata de amandoi.