Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mă pot angaja?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mă pot angaja?

Bună ziua am grad handicap accentuat la nevăzători si doresc să știu dacă ma pot angaja pt că nu îmi ajunge venitul pe lună și dacă mi se taie pensia dacă mă angajez. Mulțumesc
Persoanele cu handicap pot fi încadrate în muncă conform pregătirii lor profesionale și capacității de muncă, atestate prin certificatul de încadrare în grad de handicap, emis de comisiile de evaluare de la nivel județean sau al sectoarelor municipiului București.