Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Alocatia
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Alocatia

Va salut! Spuneti-mi, va rog cum ar trebui sa procedez pentru a schimba adresa pentru alocația copilului?? Mentionez faptul că am trăit în concubinaj timp de 6 ani din care a rezultat un copilaș de 5ani pentru care am intentat un proces pentru custodia lui câștigând custodia exclusivă însă alocația continuă să vină la adresa tatălui. Va rog sa ma sfătuiți ,ce as putea face ca alocația copilului sa vina la adresa mea unde locuiesc împreuna cu copilul. Multumesc!
Buna seara,
Legalizati sentinta si adresati-va Agenţiei Naţionale pentru Plăţi şi Inspecţie Socială pentru schimbarea adresei.