Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort pronuntat , copilul ramas la tată . Alocatia ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort pronuntat , copilul ramas la tată . Alocatia venea pe ...

Divort pronuntat , copilul ramas la tată . Alocatia venea pe numele mamei , pe adresa unde a locuit in timpul casatoriei . Acum ca si-a schimbat numele si adresa ce trebuie facut ca alocatia sa vina in numele tatalui , adresa ramand evident aceeasi .
Mergeti cu hotararea judecatoreasca legalizata la platitorul alocatiei si solicitati schimbarea numelui si adresei pe care sa fie trimisa in viitor.
Solicitați Agenției de Plăți și Inspecție Socială virarea alocației în contul tatălui.
Asa a fost . Am rezolvat .