avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... caut dosar instantaECRIS,sau alceva..fff urgent cer ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

caut dosar instantaECRIS,sau alceva..fff urgent cer sfat!

:((dc cineva vede si ar putea da un raspuns cu bunavointa ii multumesc enorm!!!am de cautat un dosar de instanta, penal care probabil a fost solutionat...cel putin pe fond!!!nu intuiesc decat partile(autori ai unui accident de circulatie)...am dosar pe rol cu privire la pretentii, rezultate, dar nici o nimic penal..alaturat cereri!!! cum pot da de dosarul penal..sa stiu in ce faza e,etc...pe portalul instantelor nu pot gasi un dosar dupa numele partilor!!!
Cel mai recent răspuns: ContSters98383 , utilizator 20:06, 18 Noiembrie 2009
Va adresati la arhiva instantei care are pe rol respectiva cauza si verificati in sistemul informatizat /evidente ,numele partilor
multumesc....dar asta stiam si eu!!! problema e cum le aflu fara sa mai deplasez la ARHIVA! si acum...de pe net!!!!STIE CINEVA???:(
ECRIS, localizati-va pe harta judet, localitate, judecatorie, tribunal. Selectati nr.dosar sau parte si va fi afisata starea dosarului, eventual termene daca mai sunt sau sentinta, hotarare. Continutul dosarului insa nu-l veti putea consulta decat tot la arhiva.
Dupa ce accesati ECRIS,selectati fie liste sedinte,fie numar dosar.
Continutul incheierilor de sedinta sau motivele , le veti putea parcurge ,daca aveti calitate procesuala,numai la arhiva instantei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Verificarea pe situl judecatoriei ContSters185030 ContSters185030 Am mai multe procese pe rol. De fiecare data verific starea procesului pe situl judecatoriei respective. Pana acum toti au fost f. prompti, in sensul ca, se ... (vezi toată discuția)
Proces civil conflicte de munca feliciagrama1960 feliciagrama1960 Daca azi am avut termen de judecata ptr.ca am fost concediata in timp ce eram in concediu medical dar nu m-am putut prezenta fiindca sunt internata in spital ... (vezi toată discuția)