avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pot sa ies la pensie anticipat ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pot sa ies la pensie anticipat ?

in ce an pot iesi la pensie anticipat anul acesta in decembrie implinesc 56 de ani am vechime pe cartea de munca 22 ani si sint femeie
va multumesc
Cel mai recent răspuns: metulica , utilizator 16:01, 7 Ianuarie 2019
Anticipat nu vă încadrați să ieșiți la pensie cu numai 22 de ani vechime. Va trebui să așteptați să ieși la limită de vârstă undeva pe la 62 de ani.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Varsta pensionare anticipata sandavasilescu sandavasilescu Buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie: o persoana este nascuta la data de 17 decembrie 1956 (femeie), are o vechime totala in munca de 34 ... (vezi toată discuția)
Buna ziua.sunt femeie si am 56 ani si 7 luni am vechime 22 ani ... cristinapopescu067@gmail.com cristinapopescu067@gmail.com Buna ziua.Sunt femeie si am 56 ani si 7 luni am vechime 22 ani pot sa ies la pensie anticipata anul acesta .In ce conditii ? Va multumesc. (vezi toată discuția)
Pensie anticipat partiala transformata in pensie anticipata. johnny_1961 johnny_1961 Buna ziua Am decizia de pensie anticipat partiala din luna mai 2021 ! Am mai lucrat pana in iunie 2022 si atunci am iesit la pensie in baza deciziei de ... (vezi toată discuția)