Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pot sa ies la pensie anticipat ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pot sa ies la pensie anticipat ?

in ce an pot iesi la pensie anticipat anul acesta in decembrie implinesc 56 de ani am vechime pe cartea de munca 22 ani si sint femeie
va multumesc
Anticipat nu vă încadrați să ieșiți la pensie cu numai 22 de ani vechime. Va trebui să așteptați să ieși la limită de vârstă undeva pe la 62 de ani.
multumesc