Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie

In urma procesului de divort am obtinut custodia totala a copilului. Pt a iesi cu copilul din tara am nevoie de semnatura sotiei? Multumesc!
Nu aveti nevoie de acordul sotiei.Trebuie doar sa aveti la dumneavoastra hotararea definitiva si irevocabila prin care vi s-a incredintat copilul.
Aveti nevoie de hotararea prin care vi s-a incredintat minorul,legalizata cu mentiunea definitiva si irevocabila.
daca calatoriti intr-un stat membru al UE aveti nevoie doar de hotararea judecatoreasca, definitiva si irevocabila prin care vi s-a incredintat minorul.