Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbaterea mostenirii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbaterea mostenirii

Buna ziua, ma intereseaza ce inseamna 3/12din mostenire avand in vedere ca sunt sotia si 3 copii minori mostenitori unei case si teren 2500 m2, si o masina facuta praf in accidentul de masina, va multumesc
Inseamna....3/12 sau 1/4.
O cota ideală și abstractă.