avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Nu sunt lasat sa tin legatura cu copilul in urma ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Nu sunt lasat sa tin legatura cu copilul in urma divortului

De 5 ani sunt div,am program de vizita,dar de cind am div numai probleme am avut cu programul de vizita,i-am trimis multe notificare sa-si respecte programul fara nici un rezultat,tot cind vroia ea il luam,in acesti 5 ani ne-am judecat ptr partaj si nu a iesit cum si-a dorit ea sa imparta 50%,a luat 20% si a trebuit sa dea o sulta de 28000euro ,dupa ce sa achitat de sulta ma amenintat ca ai sa vezi tu de acum incolo cind iti vezi copilul, in mai anul acesta a plecat in italia si sa stabilit acolo, nici nu m-a anuntat ca pleca i-a spus la copil ca pleaca in vizita la maicasa si sora ei care erau acolo.Am facut plangere la politie ca a plecat si nu a mai venit,nici la scoala nu a mai venit din mai,aveam programul de vizita si ea a auzit ca a venit politia unde statea cu bunica ei si a trimis o notificare cu adresa din italia si cu un nr de tel sa pot tine leg cu copilul, plangerea de la politie a ramas fara nici un rez,cu toate ca politia a facut cercetarii si a gasit ca nu are contract de munca in italia,bine inteles ca de cite ori sunam gasea numai motive si nu putea vb cu baiatul,baiatul avea cumparata de bine o cartela si tel,dar tot de la copil stiu ca imi spunea ca nu-l lasa sa vb cu mine,asundea incarcatorul,lua tel si-l tine ea,facea in asa fel sa nu putem tine legatura,intre timp am inaintat actinune ptr reincredintarea copilului,vorbesc foarte rar cu copilul si-l minte ca nu-l iubesc si de asta nu-l sun ,de asta nu vin sa-l vad,nu pot sa ma duc acolo am servici,in concediu ma pot duce.VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATI,NU STIU UNDE SI CUI SA MA MAI ADRESEZ CE ESTE DE FACUT CA NU POT STA ASA PINA SE TERMINA PROCESUL,VREAU SA VB MACAR LA TEL CU EL PINA POT SA MA DUC SA-L VAD SI CE ACTE IMI TREBUIE SA MA DUC ACOLO,CA MA POT TREZI CU USA IN NAS.VA MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 06:37, 17 Noiembrie 2009
Cred ca ati putea formula si o plingere penala pentru nerespectare hotarire judecatoreasca privind program vizitare minor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie copii mirel45 mirel45 va rog ajutatima cu o indrumare;sant divortat de aproape doi ani,cat a durat procesul copii avem o fata si un baiat au stat la mine.chiar daca mama lor in ... (vezi toată discuția)
Plecare in strainatate cu minor aanonim11 aanonim11 buna ziua as avea niste intrebari Sunt divortata de aproape un an,am un baiat de 3 ani,am custodie comuna cu fostul sot..pensia alimentara a stabilit o el ( ... (vezi toată discuția)
Neplata pensiei alimentare si programul de vizitarte al minorului catalin380 catalin380 Am si eu o problema in urma cu 5 ani am avut o relatie cu a fata aceeasta ramanand insarcinata,am rupt relatia cu ea deoarece am aflat k ma insela nestiind k e ... (vezi toată discuția)