Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despagubiri Autoritatea Nationala pentru Restituirea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despagubiri Autoritatea Nationala pentru Restituirea Proprietatilor

Va rog sa ne indrumati

Parinti mei au de incasat niste bani din partea Autoritatea Nationala pentru Restituirea Proprietatilor. Dupa cateva luni de asteptare, ei au primit, in aceasta saptamana, raportul de evaluare a valorii pe care urmeaza sa o primeasca. Care sunt pasi care trebuie urmati in continuare?Unde se depune acesta?
Va multumim.
Procedura de urmat ar fi trebuit sa va fie comunicata de ANRP. Oricum transmiterea raportului de evaluare echivaleaza cu finalizarea procedurii administrative, astfel ca urmeaza sa va fie emisa decizia privind acordarea despagubirilor. Daca sunteti nemultumit, raportul de evaluare poate fi atacat doar o data cu decizia de solutionare la Curtea de Apel - sectia contencios administrativ si fiscal.
Si trebuie sa trimitem undeva acest raport, precum ca suntem deacord cu acesta?pentru a putea fi emisa decizia de acordare a despagubiri?Din pacate pasi de urmat nu au fost explicati nimanui.
Multumesc de raspuns.