Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Buna ziua .am ambii parinti decedati....iar acum am primit o notificare caci daca nu ne prezentam pt. recunoasterea averii...vom pierde tot...au trecut peste 6 ani de la decesul tatalui ...si 10 de la cel al mamei.Problema este caci eu muncesc in starinatate...cu forme legale....si imi este foarte greu sa plec acum in Romania....exista riscul sami pierd locul de munca.Exista vreo solutie in acest caz? VA MULTUMESC ANTICIPAT.Ceilalti frati sunt in Romania. MULTUMESC.
Puteti sa dati procura notariala la consulatul sau ambasada Romaniei din tara in care sunteti catre unul dintre frati(cu care va intelegeti cel mai bine) sa va reprezinte la dezbaterea succesiunii si sa faca actele procedurale in numele si pentru dvs.
B-)
Va multumesc foarte mult.