Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent insertie

Buna seara , am si eu o intrebare , sunt in concediu crestere copil pana in 2020 1 februarie , am fost in liceu ultimul an ,am intrat in somaj ,si dupa in prenatal , sotul vrea sa se angajeze luna aceasta , daca opteaza pentru luna tatalui ccc poate beneficia de stimulent , avand in vedere ca cererea , se depune cu 60 de zile pana la implinirea de 2 ani a copilului , cand va avea 9 -10 luni de munca si trebuie sa aiva 12 luni de munca , sper ca intelegeti intrebarea astept un raspuns multumesc
La o luna dupa ce a facut fata un an a inceput sa lucreze si sotul cu acte in regula .
Cornel Vasile a scris:

Pentru indemnizatia CCC : trebuie sa aveti minim 12 luni in ultimii doi ani anteriori datei de nastere a copilului.

Pentru cel de-al doilea copil , detaliati exact perioada lucrata de sot ....

Fata este nascuta pe 1 februarie 2018.

Cornel Vasile a scris:

Pentru indemnizatia CCC : trebuie sa aveti minim 12 luni in ultimii doi ani anteriori datei de nastere a copilului.

Pentru cel de-al doilea copil , detaliati exact perioada lucrata de sot ....

Al doilea copil este nascut pe 1 februarie 2018.