Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces Cedo
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces Cedo

Buna ziua.. Aș vrea să dau statul Roman în judecata la cedo, deoarece în anul 2017 mama mea a decedat, iar eu eram încarcerat la penitenciarul Ploiești și cu toate ca îndeplineam condițiile prev de lege nu mi s-a permis sa merg la înmormântare! Nu dețin surse materiale pentru a înainta un proces! Caut un avocat cu care sa împart câștigul!
Dacă găsiți acel avocat sa ii spuneti ca ar trebui să analizeze mai intai refuzul statului român prin autoritatea judiciară.

Sau, sa ceara mai intai daune în România după ce vede actele.
Probabil prima variantă ar fi utila.

Depinde pe ce se va sesiza CEDO.

Pe ce vreti sa sesizati CEDO?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Incalcarea dreptului de a participa la inmoantarea mamei mele....Tratamente degradante etc