Forum Discuţii juridice Executare silită Contract de cesiune Scoala de soferi
Discuție deschisă în Executare silită

Contract de cesiune Scoala de soferi

Am un contract de cesiune pentru o scoala de soferi intocmit la notariat pe perioada 05.05.2009-05.09.2009. Am platit suma de 2000 lei dar nu am intrat faptic nicio data in posesia acesteia.
Ce ma sfatuiti?
fi putin mai detaliat te rog.
Am imcheiat un contract de cesiune avand ca obiect cedarea temporara pe perioada 05.05.2009 - 05.09.2009 Scoala de Soferi. Acest contract a fost intocmit la un notar.Scoala de soferi a fost cesionata si cu toate dotarile ( birouri, scaune, calculator etc) Cand a trebuit sa mergem la Registrul Comertului sa inregistram cesionarea nu s-a prezentat.Am mers la un executor si i s-a facut o notificare sa predea documentatia si nu a fost gasit, comunicarea fiind-ui afisata la usa locuintei.
Ce pot sa fac?
spune-mi te rog, ai un exemplar al contractului de cesiune ? si mai e o chestie, cine cui a cesionat scoala de soferi ? in ce data a fost incheiat contractul de cesiune ? ce rezultat urmaresti, sa stiu cum sa-ti raspund.
In urma cesiunii am platit suma de 2000 RON. Dreptul de proprietate nu mi-a fost transferat. Deoarece nu mi-am insusit societatea doresc sa-mi recuperez banii.
Am un exemplar original al contractului de csiune.
Poti formula o cerere de chemare in judecata pentru raspundere civila contractuala, urmarind repunerea patrimoniului persoanei prejudiciate in situatia anterioara, prin inlaturarea tuturor consecintelor daunatoare ale faptei ilicite, se pot solicita si daune....