Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Va rog lamuriti-ma si spuneti-mi ca este adevarat ca ..conform legii UE părintele care plătește pensie alimentară poate înceta plata pensiei dacă celălalt părinte s-a recăsătorit si este ajutat de noul partener.
Va multumesc
Obligația de întreținere a copiilor este și rămâne a părinților legali. Dacă părintele la care este copilul se recăsătorește, copilul va fi întreținut tot de părinții legali. Soțul nu are nici o obligație față de copii celuilalt soț.

Nu este adevărată informația dvs.