avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Relatia cu autoritatile Amenda
Discuție deschisă în Relatia cu autoritatile

Amenda

Am primit o amenda de circulație de la radar din Italia ,mentionez ca proprietarul masini are 85 de ani și are un Logan nicidecum autocamion cum scrie in amenda dar corespunde numarul cui trebuie sa ma adresez in aceasta situatie?
Cel mai recent răspuns: legendaryme2018 , utilizator 19:49, 19 Februarie 2019
Buna seara,

Trebuie sa faca recurs la Autotutela, entitatea care a emis procesul verbal. Inscrierea eronata a tipului de auto condus nu implica excercitarea dreptului la un recurs pentru anularea procesului verbal.
Buna seara.
Puteti detalia aspectul?
Ma aflu în aceeași situație...pe procesul verbal este trecut un alt tip de autovehicul.
Multumesc.

Gabriela Monica Ionescu a scris:

Buna seara,

Trebuie sa faca recurs la Autotutela, entitatea care a emis procesul verbal. Inscrierea eronata a tipului de auto condus nu implica excercitarea dreptului la un recurs pentru anularea procesului verbal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestare pv radar in miscare gabriel_gavrila gabriel_gavrila buna ziua! zilele trecute am fost surprins de un radar aflat in miscare si sanctionat pentru depasirea vitezei legale + suspendarea permisului. Radarul era ... (vezi toată discuția)
Contestatie date eronate amenda bivojohn bivojohn [i][b]Buna seara[/b],[/i] Ieri in data de 05.12.2015 la ora 16:55, am fost oprit de catre un agent din cadrul Brigazi Rutiere, care nu era insotit la randul ... (vezi toată discuția)
Nespecificare pe procesul verbal plata in 15 zile amenda Bogdan_2018 Bogdan_2018 Buna ziua Am luat o amenda de 652 de lei si retinerea permisului pe 90 de zile , posibilitatea de a reduce la 30 in cazul in care dau examenul grila ... (vezi toată discuția)