Forum AvocatNet Italia Relatia cu autoritatile Amenda
Discuție deschisă în Relatia cu autoritatile

Amenda

Am primit o amenda de circulație de la radar din Italia ,mentionez ca proprietarul masini are 85 de ani și are un Logan nicidecum autocamion cum scrie in amenda dar corespunde numarul cui trebuie sa ma adresez in aceasta situatie?
Buna seara,

Trebuie sa faca recurs la Autotutela, entitatea care a emis procesul verbal. Inscrierea eronata a tipului de auto condus nu implica excercitarea dreptului la un recurs pentru anularea procesului verbal.
Buna seara.
Puteti detalia aspectul?
Ma aflu în aceeași situație...pe procesul verbal este trecut un alt tip de autovehicul.
Multumesc.

Gabriela Monica Ionescu a scris:

Buna seara,

Trebuie sa faca recurs la Autotutela, entitatea care a emis procesul verbal. Inscrierea eronata a tipului de auto condus nu implica excercitarea dreptului la un recurs pentru anularea procesului verbal.