avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Camere pe imobil
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Camere pe imobil

Am aflat de curand ca vecinii care locuiesc in acelasi imobil ,format din doua apartamente, doresc sa monteze un circuit de camere exterioare .As vrea sa stiu daca pot face acest lucru fara sa aiba acordul nostru.Daca totusi fac acest lucru cevavem devfacut? Nu suntem impotriva ,insa nu dorim camere care sa vada bucata noastra de curte.Va multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 19 Ianuarie 2019
gina09032007, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 13:40, 20 Ianuarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Instalarea de sisteme de supraveghere in parti comune imobile de locuit in comun necesita acordul individual al tuturor proprietarilor
Daca nu este parcursa procedura de luare acord individual,partea interesata are dreptul sa sesiseze oficila politia teritoriala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Montare camera supraveghere pt masina mea dorinserban dorinserban Datorita incidentelor tip furt de pe autoturism dar si unor personaje dubioase care trec pe strada as vrea sa montez o camera exterioara care sa supravegheze ... (vezi toată discuția)
Camere de supraveghere in bloc fara acordul locatarilor anastasia7 anastasia7 Buna ziua, In blocul in care locuiesc, la ultimul etaj (etajul 4) sunt montate doua camere de supraveghere, doar la acest etaj; nu s-a facut sedinta pentru ... (vezi toată discuția)
Camere supraveghere bloc andrei_70 andrei_70 Un proprietar al unui apartament situat la parterul blocului, care are intrarea in locuinta prin balcon, a montat de curand 2 camere de supraveghere, la cele 2 ... (vezi toată discuția)