Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Camere pe imobil
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Camere pe imobil

Am aflat de curand ca vecinii care locuiesc in acelasi imobil ,format din doua apartamente, doresc sa monteze un circuit de camere exterioare .As vrea sa stiu daca pot face acest lucru fara sa aiba acordul nostru.Daca totusi fac acest lucru cevavem devfacut? Nu suntem impotriva ,insa nu dorim camere care sa vada bucata noastra de curte.Va multumesc
gina09032007, utilizator
Instalarea de sisteme de supraveghere in parti comune imobile de locuit in comun necesita acordul individual al tuturor proprietarilor
Daca nu este parcursa procedura de luare acord individual,partea interesata are dreptul sa sesiseze oficila politia teritoriala