Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Perturbarea linistii publice
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Perturbarea linistii publice

Buna ziua , in cateva zile urmeaza sa imi sarbatoresc majoratu intrun bar de cartier doar ca pe langa bar mai sunt si case cu vecini care mai fac reclamatii , se poate oferii amenda daca se fac reclamatii ? Bare este integistrat este totu legal
Daca sunt incalcate disp L nr 61/1991 modificata ,,respectiv nerespectare program de liniste,
depasire prag fonic,politia teritoriala poate aplica sanctiuni pecuniare