avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Perturbarea linistii publice
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Perturbarea linistii publice

Buna ziua , in cateva zile urmeaza sa imi sarbatoresc majoratu intrun bar de cartier doar ca pe langa bar mai sunt si case cu vecini care mai fac reclamatii , se poate oferii amenda daca se fac reclamatii ? Bare este integistrat este totu legal
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 13:49, 20 Ianuarie 2019
Daca sunt incalcate disp L nr 61/1991 modificata ,,respectiv nerespectare program de liniste,
depasire prag fonic,politia teritoriala poate aplica sanctiuni pecuniare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vecinul isi renoveaza appartamentul kogeac kogeac Buna Ziua, De cateva zile am si eu o problema apparent mica, Vecinul din scara alaturata sa decis sa isi renoveze appartementul, nimic anormal, cum ... (vezi toată discuția)
Probleme muzica vecin Adrian420 Adrian420 Buna ziua, iubita mea lucreaza de acasa întrucât fizic nu poate datorită situației actuale. Vecinul de jos se gaseste in timpul zile sa puna muzica tare ... (vezi toată discuția)
Vecini multi si recalcitranti in apartament inchiriat cosmin9 cosmin9 sunt vecin cu un ap inchiriat de 2 camere, locuit in prezent de 5 persoane a caror \"activitate\", daca ai noroc, inceteaza doar intre 2 si 6 am. singura ... (vezi toată discuția)