Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... punct de pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

punct de pensie

Daca ma pensionez partial anticipat de la 1 ianuarie 2019 , mi se aplica in calcul valoarea actuala a punctului de pensie de 1100 lei. Ce se intimpla de la 1 septembrie 2019 cind valoarea punctului de pensie creste . Pensia se recalculeaza automat? Multumesc
Se va majora si pensia dvs.
Se va majora fix cu valoarea de crestere a punctului de pensie ? De exemplu daca am 3 puncte si acum am pensia 3X1100 = 3300 de la 1 septembrie voi avea 3X1265=3795 ?

Va sun asta pentru ca am intilnit expresia de valoare medie a punctului .
Multumesc
De la de la 1 septembrie veti avea 3X1265=3795 .....