Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum cumpar?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum cumpar?

as dori sa-mi spuneti care este ce-a mai simpla varianta de a cumpara un teren extravilan
buna ziua!
nu este suficienta o chitanta!
aveti 2 posibilitati, fia asteptati sa faca vanzatorul cadastru si inatabularea si dupa incheiati conatractul de vanzare cumpararea in form a autentica.
fin incheiati un antecontract de vanzare cumparare, si dupa va adresati instantei sa pronunte o hot care sa tina loc de act de vanzare cumparare.
Nu e mai scump prin instanta la inceput?