avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Despre procura
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Despre procura

Buna ziua as vreau sa stiu ca se poate sa merg cu fetita mea minora in vacanta din Italia VS spania fara o procura din partea tatalui... Va multumesc pentru eventuale raspunsuri.. O zi buna
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 22:10, 22 Ianuarie 2019
Buna seara,

Gasiti aici informatii, dar e de preferat sa cereti informatii si in Spania. Fiecare tara poate decide documentele care sunt cerute la intrarea/iesirea in/din tara respectiva.

[ link extern ]

[ link extern ]
Buna seara,

Gasiti aici informatii, dar e de preferat sa cereti informatii si in Spania. Fiecare tara poate decide documentele care sunt cerute la intrarea/iesirea in/din tara respectiva.

[ link extern ]

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pt iesirea din tara cu un minor creatza_ani2008 creatza_ani2008 pentru a veni in romania cu un minor este nevoie de procura din partea tatalui daca copilul are pasaport, si tatal este prezent in aeroport . (vezi toată discuția)
Procura minor Costa Blanca Costa Blanca Este vorba despre un minor care trebuie sa vina in tara , dar nu poate fi insotit de parinti, deoarece acestia nu pot lua vacanta. Treaba ar fi ... (vezi toată discuția)
Valabilitate pasaport minor la iesirea din tara danaiancu danaiancu Buna ziua, Pasaportul fiicei mele, minora, este valabil pana in 14.08.2018. Care este data maxima la care fetita pote iesi din tara cu acest pasaport? (Am ... (vezi toată discuția)