Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... nelamurire drepturi minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

nelamurire drepturi minor

buna ziua,
actuala prietena a fostului meu sot, tatal copilului meu, posteaza cu nonsalanta, poze cu fiul meu minor, pe retelele de socializare, pe conturile ei personale! Doar cu acordul tatalui copilului, dar, binenteles, nu si cu acordul meu!!!!!
ce pot face si cum, pentru a o impiedica sa mai posteze poze cu fii-miu!!!!!!
Multumesc!
Rugaţi-o să nu mai posteze poze cu fiul dvs. Tatăl copilului are tot dreptul, dar nimeni altcineva decât dvs. şi tatăl aveţi libertatea asta, sau cineva căruia i-aţi dat acordul ambii părinţi.
Nu am înțelegere cu ea. Pe cai legale, cui mă pot adresa?

gi-jane2, moderator
Puteţi face plângere penală la parchet pentru încălcarea vieţii private.