avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1013 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stimulent insertie si maternitate 2
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stimulent insertie si maternitate 2

Anul acesta in martire ma voi întoarce la serviciu după maternitate cu bebe1. Îmi voi depune dosar pentru stimulent de insertie.
În septembrie vine bebe2.
Stimulentul de la bebe1 se mai acordă si în perioada de maternitate cu bebe2?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:12, 25 Ianuarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Stimulentul de la bebe1 nu vi se mai acordă si în perioada de maternitate cu bebe2.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie concediu de crestere al doilea copil LittleMermaid LittleMermaid Buna ziua, Am nascut pe 10 august 2016. Pentru a primi stimuletul de insertie trebuie sa ma intorc la servici cu minim 60 zile inainte sa implineasca ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie/concediu prenatal Rodiplesa Rodiplesa Buna ziua, Beneficiez de stimulent de insertie din iaunuarie 2016 (copilul avea 1.6 luni ). Am inteles ca il voi primi pana implineste 3 ani ( iulie ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil elenaszondi elenaszondi Buna ziua, Tocmai ce am aflat ca vine bebe2 (dn - iunie/iulie). Bebe1 are acum 1 an si 6 luni (face 2 ani in mai) si in martie ar trebui sa ma intorc la ... (vezi toată discuția)