Forum Discuţii juridice Executare silită oprire diurna
Discuție deschisă în Executare silită

oprire diurna

Buna,o intrebare legata de diurna externă.urmeaza in cateva luni sa fiu executat silit,deci mi se va pune poprire pe cont.Am strâns o sumă de 9000euro bani proveniți de la angajator ca si diurna.si sțrang in continuare.Daca recuperatorii nu au dreptul să execute diurna atunci pot strânge în acel cont cat de mult.fara frica ca peste ani o sa mii ia?
Aiurea.. gasiti alta modalitate sa economisiti.
Nu va puteti baza pe faptul ca nu va fi executat contul de diurna. Daca executorul transmite adresa de infiintare a popririi catre banca, banca o executa. Nu stie banca ca e vb de diurna. Si apoi trebuie sa depuneti dvs. contestatie, intoarcerea executarii, etc. si sunt sanse sa pierdeti acei bani.