Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost prins cu Ecstasy
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost prins cu Ecstasy

Buna seara! Am fost prins la un control pe strada cu o jumatate de pastila de Ecstasy care sa zicem ca contine aproximativ 0.1mg de MDMA. Am scos-o de buna voie din chiloti pentru ca m-am speriat, am fost amenintat ca ma baga in masina si ma controleaza la chiloti pentru ca mi-au gasit in portofel un pliculet gol in care as fi putut tine droguri. Pastila o cumparasem de la un dealer necunoscut. Mi s-a intocmit un proces verbal si acum vreau sa stiu ce urmeaza? Tind sa mentionez ca nu am antecedente penale si sunt student in anul I, iar in procesul verbal scrie ca am scos-o de bunavoie, ma gandesc ca poate ar conta
Bogdan1321, utilizator
Si cum imi aleg aceasta adresa? Se poate acum sau cand incepe urmarirea penala?
Cand veti fi citat in calitate de suspect, o indicati.
Iar in aceste conditii, risc inchisoare?