Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Prevederea contului unic pentru asociațiile de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Prevederea contului unic pentru asociațiile de proprietari interzice constituirea depozitelor bancare?

Prevederea contului unic pentru asociatie interzice constituirea depozitelor bancare? Cele existente trebuiesc desfiintate?
Multumesc.
Manuela Rășină, administrator
Sunt banci la care poti sa ai subcont si atunci nu mai ai problema asta.
Eu sunt curios cate asociatii respecta asta si cate fac si platile doar din cont.
Asociatia Nr.4 Brasov
Este permis ca pentru o asociatie de proprietari sa existe mai multe conturi bancare ?
Conform legii 196 este permis doar un singur cont bancar.
Intrebarea ramane: ce se intampla cu depozitele constituite de asociatie?