avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Prevederea contului unic pentru asociațiile de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Prevederea contului unic pentru asociațiile de proprietari interzice constituirea depozitelor bancare?

Prevederea contului unic pentru asociatie interzice constituirea depozitelor bancare? Cele existente trebuiesc desfiintate?
Multumesc.
Ultima modificare: Joi, 7 Februarie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: mira55 , utilizator 18:21, 7 Februarie 2019
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sunt banci la care poti sa ai subcont si atunci nu mai ai problema asta.
Eu sunt curios cate asociatii respecta asta si cate fac si platile doar din cont.
Asociatia Nr.4 Brasov
Este permis ca pentru o asociatie de proprietari sa existe mai multe conturi bancare ?
Conform legii 196 este permis doar un singur cont bancar.
Intrebarea ramane: ce se intampla cu depozitele constituite de asociatie?

Alte discuții în legătură

In ce conditii poate constitui asociatia de proprietari depozite ... gambette gambette In ce conditii poate constitui asociatia de proprietari depoziet bancare? (vezi toată discuția)
Cont bancar la asociatiile de proprietari si comisioane la incasare w_v_w_v w_v_w_v As dori sa stiu ce banci folositi pentru conturile asociatiilor dv. Daca pana acum ma laudam cu banca mea Raiff acum au introdus un nou comision la incasare ... (vezi toată discuția)
Dobanda la fondul de rulment migaste migaste Am preluat administratia unei asociatii de proprietari de la cineva care a impartit dobanda fondului de rulment pe proprietari, pe motiv ca sunt banii ... (vezi toată discuția)