Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizația de creștere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizația de creștere a copilului

Buna ziua. Sunt angajata de mai bine de un an dar de la începutul sarcinii am intrat în cm dat de specialist. Având atât timp cm ,pot lua ptr dosarul de indemnizație adeverința doar de la angajatorul actual? Se iau în calcul lunile state în concediu medical ? Mulțumesc anticipat.
Se iau în calcul si lunile state în concediu medical ... daca aveti mai mult de 12 luni lucrate anterior datei nasterii copilului la acest angajator , atunci actele le puteti lua numai de la acesta.